serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
aktualnosci-2

10.12.2008
Portal edukacyjny Centralnego Biura Antykorupcyjnego

Od wczoraj funkcjonuje portal edukacyjny CBA, na którym można znaleźć ciekawe materiały dotyczące między innymi międzynarodowych i polskich przepisów antykorupcyjnych, kodeksy etyczne czy raporty i analizy dotyczące nadań nad zjawiskami korupcyjnymi.

Autorzy portalu www.antykorupcja.edu.pl podkreślają, że celem serwisu jest propagowanie wśród każdej grupy internautów przesłań dotyczących szeroko rozumianej problematyki korupcji i antykorupcji. Oprócz publikacji związanych tematycznie z korupcją w serwisie znajdują się również ciekawostki takie jak np. "Motyw korupcji w malarstwie". Przygotowano także zakładkę przeznaczoną dla najmłodszych użytkowników portalu - "Quizy i gry dla najmłodszych" – gdzie można znaleźć między innymi układanki puzzle czy kolorowankę z logo CBA. Posiadaną wiedzę na temat przestępstw korupcyjnych możemy sprawdzić za pomocą dostępnych na stronie testów.

Portal ma pełnić przede wszystkim funkcje informacyjno – edukacyjną, co wpisuje się w zakres działań prewencyjnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Treści portalu skierowane są głównie do uczniów i studentów, ale poprzez witrynę CBA zamierza również dotrzeć do nauczycieli, którzy załamach portalu będą mogli wymieniać się doświadczeniami w zakresie realizacji zajęć o tematyce antykorupcyjnej. Ponadto z informacji publikowanych na stronie korzystają także urzędnicy. Będą oni mogli tam znaleźć materiały o instytucjonalnych, systemowych rozwiązaniach antykorupcyjnych stosowanych w innych krajach.

Do współpracy przy tworzeniu portalu mogą zgłaszać się wszystkie instytucje zaangażowane w walkę z korupcja w Polsce.

Data uruchomienia portalu nie jest przypadkowa - 9 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji.

Źródło: Redakcja portalu spoleczenstwoinformacyjne.plDodaj komentarz
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 
Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS